TORUN - GDYNIA - GDAŃSK - MALBORK
DZIEŃ 1:
Wyjazd w godzinach rannych i przejazd do TORUNIA, jednego z najstarszych
i najpiękniejszych miast Polski. Toruń słynie z piernika, więc nasze zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w Żywym Muzeum Piernika. Będziemy uczestniczyć w warsztatach pieczenia tego smakołyku, (czas trwania - 75 minut.) W czasie zajęć przeniesiemy się do średniowiecza, gdzie poznamy wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Po własnoręcznym przygotowaniu ciasta - pieczenie. W Muzeum zwiedzić można również manufakturę
z XX wieku, gdzie znajdują się oryginalne maszyny służące do wypieków, zabytkowy piec,
a chętni mogą ozdobić swojego piernika lukrem. Istnieje możliwość skorzystania
z dodatkowej atrakcji tzn. wykonania tzw. listu wyuczonego na papierze zwykłym lub czerpanym, czyli z ozdobnym wzorem i pieczęcią. W Toruniu odwiedzimy również miejsca związane z naszym wielkim astronomem m.in. Dom Mikołaja Kopernika, gotycka chrzcielnica w Kaplicy Kopernikowskiej w Katedrze Świętojańskiej, pomnik. Kontynuując nasze zwiedzanie zobaczymy Ratusz, Krzywą Wieżę, czyli dawną basztę miejską odchyloną od pionu 146 cm i sprawiająca wrażenie jakby lada chwila miała runąć, Dwór Arhusa, pomnik Filusia, czy Zamek Krzyżacki z I połowy XIII wieku.
Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.. Nocleg.
DZIEŃ 2:
Przejazd do Gdyni. GDYNIA - miejscowość, która w 3 lata przeistoczyła się z osady rybackiej w miasto portowe: spacer Skwerem Kościuszki oraz nabrzeżem portu jachtowego zwiedzanie okrętu wojennego ORP 'Błyskawica'; zwiedzanie Muzeum Marynarki Wojennej - ekspozycja plenerowa. Przejazd do SOPOTU, spacer ul. Bohaterów Monte Cassino, najdłuższe w Europie drewniane molo (511,5 m dł. 10 m szer). Przejazd na Starówkę w Gdańsku. W czasie spaceru miejscowy przewodnik opowie nam o m.in.: nabrzeżu Motławy, średniowiecznym Żurawiu, monumentalnym Domu Towarzystwa Przyrodniczego, urokliwej ul. Mariackiej i jej kamienicach. Oprócz tego zobaczymy reprezentacyjny Długi Targ, z symbolem Gdańska czyli Fontanną Neptuna, typowy dla wielkich dawnych miast kupieckich Dwór Artusa, gotycko-renesansowy Ratusz Głównego Miasta. Powrót do hotelu, obiadokolekcja. Wieczorem spacer nad morze, nocleg
DZIEŃ 3:
Śniadanie. Wyjazd do Malborka. Zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Krzyżackiego
w Malborku (do 3h): Zamek Średni z siedzibą wielkiego komtura, Zamek Wysoki z salą kapitulną, skarbcem oraz potężne mury. Obiad. Wyjazd w drogę powrotną. Dojazd na miejsce w późnych godzinach wieczornych/nocnych.
Cena ........ +3 opiekunów
Cena zawiera: transport autokarem, wyżywienie(2 śniadania, 3 obiady), noclegi
Ubezpieczenie, opiekę pilota, przewodnika w wyznaczonych miejscach zwiedzania, bilety wstępu, podatek VAT
B.U.T. WROTUR Janów lubelski tel. 668355048 e-mail: wrotur@interia.pl
WROCŁAW - ADRSPACH
DZIEŃ 1.
Wyjazd o godz. 4.30 Przejazd do Wrocławia spotkanie Tomek 502 445 319 parking dla autobusów Ostrów Tumski ul Św. Marcina
z przewodnikiem 12.00, zwiedzanie miasta: rynek, Ratusz, Ostrów Tumski, Uniwersytet Wrocławski, godz. 15.30 wyjazd do Zieleńca, zakwaterowanie w pensjonacie „Pegaz”, nocleg.
DZIEŃ 2.
Śniadanie godz. 8.00. Następnie przejazd do ADRSPACH, przepięknego, unikalnego skalnego miasta. Formy skalne zbudowane są z piaskowca płytowego a wspaniałe wyrzeźbione przez naturę 100 m skalne ściany sprawiają monumentalne wrażenie. Znajdziemy tu także piękne szmaragdowe jezioro starej piaskarni oraz skalny wodospad. Przejazd na nocleg, obiadokolacja godz.18.00.
DZIEŃ 3.
Śniadaniu godz. 8.00. Następnie przejazd i wejście na SZCZELINIEC WIELKI. Trasa zwiedzania prowadzi między piaskowcowymi formami skalnymi (posiadającymi własne nazwy utworzonych od ich charakterystycznych kształtów) i głębokimi szczelinami dochodzącymi do 17 m. Następnie wyjazd w drogę powrotną.
TERMIN:
CENA:.......... zł/os.
Bilety wstępu....
CENA OBEJMUJE:
Przejazd autokarem, zakwaterowanie z pełnym węzłem sanitarnym, wyżywienie według programu plus wieczorek integracyjny z przekąskami, opiekę pilota oraz przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW, podatek VAT.
JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA
KRAKÓW– OJCÓW
DZIEŃ 1:
Wyjazd wcześnie rano. Pierwszą atrakcją będą ruiny zamku w Mirowie, następnie udamy
się do znajdującego się około pół godziny marszu (2km) zamku w Boblicach. Te jurajskie warownie powstały z kamieni, spojonych zaprawą wapienną. Przejazd na nocleg, zakwaterowanie, obiadokolacja.
DZIEŃ 2:
Po śniadaniu - Zamek w Ogrodzieńcu - największy i najbardziej znany obiekt zamkowy na Śląsku, a także najpopularniejszy ze wszystkich zamków na Szlaku Orlich Gniazd. Następnie przejazd do Ojcowa i zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego: Jaskinia Ciemna, Maczuga, Zamek Pieskowa Skała (dziedziniec). Obiadokolacja oraz nocleg.
DZIEŃ 3:
Śniadanie. Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem: Wzgórze Wawelskie, Katedra na Wawelu z dzwonem Zygmunta oraz krypty królewskie, Smok Wawelski, Droga Królewska, pałac biskupi z oknem papieskim, Rynek z Sukiennicami i kościołem Mariackim, Brama Floriańska, Barbakan. Obiad oraz wyjazd w drogę powrotną.
CENA: ……. zł/os przy min. 40 os. płacących + 3 opiekunów gratis
CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem (klimatyzacja, barek, DVD wc); zakwaterowanie
w hotelu, wyżywienie wg programu, opiekę pilota; usługę przewodnicką; ubezpieczenie NNW i KL; podatek VAT; bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wg programu.
KRAKÓW – WIELICZKA
DZIEŃ 1:
Wyjazd o 7.00 rano spod szkoły. Przejazd do WIELICZKI. zwiedzanie Kopalni Soli, która jest jedynym na świecie czynnym bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej obiektem górni-czym. Jej oryginalne wyrobiska - chodniki, pochylnie, komory eksploatacyjne, jeziora, szyby - o łącznej długości około 300 km usytuowano na 9 poziomach, sięgających do głębokości ponad 300 metrów. Zakwaterowanie w obiekcie noclegowym, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 2:
CENA: ……. zł/os przy min. 40 os. płacących.
CENA ZAWIERA: przejazd autokarem; zakwaterowanie w hotelu***; 1 śniadanie,
1 obiadokolacja; opiekę pilota; obsługę przewodnicką w Krakowie i w Wieliczce; ubezpieczenie; podatek VAT; bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wg programu
KARPACZ – SZKLARSKA PORĘBA
DZIEŃ : 1
Wyjazd do Karpacza wczesnym rankiem. Po przyjeździe spotkanie z przewodnikiem i piesza wycieczka po Karpaczu. W programie min: Świątynia Wang, Skocznia Orlinek, Tama na Łomnicy. Po wycieczce przejazd na nocleg do Pensjonatu, zakwaterowanie i obiadokolacja
DZIEŃ : 2
Śniadanie. Wycieczka piesza na Śnieżkę, która jest symbolem zarówno Karpacza jak i Karkonoszy. Jest to graniczny szczyt, który wchodzi w skład szczytów Korony Gór Polskich i jest najbardziej charakterystycznym szczytem w Karkonoszach. Zarówno szlak zielony jak i żółty wiodą przez Dolinę Pląsawy z możliwością odbicia na Przełęcz Karkonoską lub Równinę pod Śnieżkę. Droga prowadzi przez malownicze krajobrazy Karkonoskiego Parku Narodowego aż do samej „Strzechy Akademickiej”. Poniżej rozciągają się tereny zw. Złotówką, a nazwa tego miejsca pochodzi od poszukiwaczy złota i kamieni szlachetnych. Przejazd na nocleg i obiadokolacja.
DZIEŃ : 3
Po śniadaniu wycieczka Karpacz- Szklarska Poręba, krótki spacer po miasteczku a następnie przejście do wodospadu Szklarki. Jest to kaskada potoku Szklarka o wysokości 13,3m, zwężająca się u dołu i tworząca na dnie kolisty kocioł eworsyjny. Z powstaniem kaskady związana jest legenda o Karkonoszu i córce szklarze , Szklarce której imię nosi przepływający potok. Wyjazd do średniowiecznego Zamku Chojnik, który usytuowany jest nieopodal Jeleniej Góry-Sobieszowa na szczycie góry Chojnik. Zwiedzanie zamku. Wyjazd w drogę powrotną i obiad na trasie.
CENA ……… zł/os przy .. osobach płacących
CENA ZAWIERA:
-przejazd autokarem, wyżywienie wg programu: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad, 2 noclegi w Pensjonacie, ubezpieczenie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opieka pilota i przewodnika.
SŁOWACJA - ORAWA
RAMOWY PROGRAM
DZIEŃ 1:
Wyjazd we wczesnych godzinach rannych, w programie dnia piesza wycieczka. Dolina Juraniowa zajmuje powierzchnię około 4,3 km², a jej długość to 4 km. Jej wylot znajduje się na wysokości około 860 m na południowym krańcu Szatanowej Polany. Od zachodu graniczy z Doliną Bobrowiecką, od południowego wschodu z Doliną Chochołowską, natomiast od północnego wschodu z Doliną Furkaską. Płynie przez nią Juraniowy Potok. W dolnej części doliny znajduje się wąwóz skalny
o długości około 1 km, tzw. Cieśniawa. Jest to jeden z najpiękniejszych w Tatrach przykładów krajobrazu dolomitowego. Przyjazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja, (dla chętnych wyjazd na Termy Chochołowskie). Wieczorek muzyczny z przekąskami. Nocleg.
DZIEŃ 2:
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Oravsky Podzamok. Zwiedzanie Zamku Orawskiego – dawnej siedziby orawskich żupanów, jednego z najlepiej zachowanych wśród słowackich zamków. Następnie wizyta przejazd do Parku Narodowego Mała Fatra, Przejście doliną Dolne Diery– skalnym wąwozem
i kanionem w Krywańskiej części Małej Fatry na Słowacji. Położony jest pomiędzy masywami Małego i Wielkiego Rozsutca oraz Bobotów. Nazwa w języku słowackim oznacza „Dolne Dziury”
co dobrze oddaje charakter tego miejsca. Dno wąwozu poprzegradzane jest ciągami skalnych progów
i wodospadów. W Dolnych dierach są dwa większe wodospady, pod którymi woda wymyła klasyczne kotły eworsyjne. Wąwozem prowadzi szlak turystyczny. Wszystkie trudniejsze miejsca są zabezpieczone poręczami, a przejście ułatwiają schodki, drabinki i pomosty. Całość obszaru znajduje w Parku Narodowym Mała Fatra. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 3:
Śniadanie - piesza wycieczka Doliną Chochołowską, najdłuższą (blisko 10 km) i jednocześnie największą doliną (ponad 35 km2), leżącą po polskiej stronie Tatr. Położona w Tatrach Zachodnich, kilkanaście kilometrów od wsi Chochołów, od której bierze swoją nazwę. Jako jedyna dolina, mimo że leży na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, należy do Wspólnoty Leśnej Uprawnionych Ośmiu Wsi z siedzibą w Witowie. Obiad, wyjazd w drogę powrotną.
CENA: …. zł/os. przy 40 os. płacących
CENA ZAWIERA: Transport autokarem (klimatyzacja, WC, DVD, barek: kawa, herbata gratis); ubezpieczenie, zakwaterowanie w pokojach 2,3-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, opiekę pilota i przewodnika, wyżywienie (2 śniadania, 1 obiadokolacja, 1 obiad), wieczorek muzyczny
z przekąskami.
CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu ok. ..
SZLAKIEM ORLICH GNIAZD
OSTAŃCE
DZIEŃ I Wyjazd o godz. 7;00. Naszą wycieczkę zaczniemy od Ojcowskiego Parku Narodowego – jeden z 23 parków narodowych w Polsce, utworzony w 1956. Znajduje się on w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim. Położony jest na obszarze 4 gmin: Skała, Jerzmanowice-Przeginia, Wielka Wieś, Sułoszowa. Obejmuje część Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej – Dolinę Prądnika i Dolinę Sąspowską wraz z przyległymi częściami wierzchowiny jurajskiej. Jest najmniejszym z polskich parków narodowych. Jego symbolem jest nietoperz (nocek orzęsiony).Zwiedzanie w parku poszczególnych obiektów: Zamek w Pieskowej Skale (bez wejścia do środka), Maczuga Herkulesa, Brama Krakowska, Wąwóz Ciasne Ścianki, Grota Łokietka lub inna jaskinia.
Przejazd do obiektu noclegowego zakwaterowanie obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ II Śniadanie .Wyjazd na zwiedzanie największej warowni na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i zarazem jej głównej atrakcji – Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu, zwanego dawniej Małym Wawelem. Wzniesiony w XIV wieku zamek, jest jedną z najwspanialszych jurajskich warowni, której okazałe ruiny widoczne są już z daleka. Na zamku, otwarta została nowa trasa zwiedzania z urokliwymi drewnianymi krużgankami. W okolicy natrafimy na liczne atrakcje takie jak: Park Miniatur, Dom Legend i Strachów, Park Doświadczeń Fizycznych, tor saneczkowy, oraz park linowy. Z murów zamkowych można dostrzec sąsiadującą z Podzamczem Górę Birów (460 m n.p.m.), na której znajduje się zrekonstruowany gród z X-XIII w. oraz położony w oddali zamek Smoleń. Zamek Mirów to malowniczo położone wśród Skał Mirowskich ruiny zamku z czasów Kazimierza Wielkiego. Jeden z najstarszych zamków Orlich Gniazd na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej. Wyróżnia się strzelistym i surowym kształtem charakterystycznym dla budowli gotyckich. Zamek mocno ucierpiał w czasie potopu szwedzkiego. Ocalał fragment dolnej części zamczyska oraz górna część, do której jednak nie ma dostępu. Od Gospodarstwa do zamku w Mirowie jest zaledwie 1,5 km. Można dojechać do niego asfaltową drogą lub przejechać przez las obok leśniczówki i polnymi drogami pod sam zamek. Zamek Bobolice królewski. Wybudowany prawdopodobnie ok. 1350-1352 roku w systemie Orlich Gniazd. Później na kilka lat zamienił się w zbójnicką twierdzę. W czasie potopu szwedzkiego zamek bardzo mocno ucierpiał i po wojnach ze Szwedami w XVII i XVIII w. coraz bardziej popadał w ruinę. Zniszczenia były tak potężne, że w czasie podróży króla Jana III Sobieskiego do Krakowa, gdzie koncentrowały się wojska przed odsieczą wiedeńską – król wraz z orszakiem nocowali w namiocie u stóp zamku. W XIX w. znaleziono w podziemiach zamku ogromny skarb. Podlesice – skałki Kroczyckie , rezerwat ,, Góra Zborów”. Powrót do hotelu , nocleg.
DZIEŃ III Śniadanie .Wykwaterowanie . Wyjazd na zwiedzanie ruin zamku w Olsztynie Zamek w Olsztynie posadowiono na skałach już w drugiej połowie XIII wieku, jako jeden z elementów systemu obronnego Małopolski od strony Śląska. Kazimierz Wielki znacznie go rozbudował. Jako że zamek doskonale spełniał powierzone mu zadanie, również Jagiellonowie dbali o jego dobry stan – ustanowili tu nawet starostwo. Katastrofalny dla warowni – jak i dla całej Polski - okazał się potop szwedzki z połowy XVII wieku i późniejsza wojna północna. Splądrowana warownia nie wróciła już do stanu z czasów swojej świetności. Na początku XVIII wieku zamkowych kamieni użyto do budowy pobliskiego kościoła. Rozpadała się Rzeczpospolita, kruszyła się też warownia. W czasach rozkwitu składała się z zamku dolnego, środkowego i górnego, dwóch przedzamczy i potężnych murów. Do dziś zachowały się zarysy wielu tych budowli, ale najefektowniejsze są dwie wieże: okrągły stołp i kwadratowa wieża, zwana starościańską lub sołtysią. W murach zamku ożywają opowieści o wydarzeniach z jego przeszłości. Najczęściej od ich słuchania cierpnie skóra. Choćby XIV-wieczna historia Maćka Borkowica, wojewody poznańskiego. Miał spiskować przeciwko ostatniemu Piastowi, został także oskarżony o rozbój. Ujęty przez króla, trafił na dno wieży olsztyńskiego zamku, gdzie skonał dopiero po 40 dniach męki głodowej. Przejazd do Częstochowy Zwiedzimy położone na wzgórzu Jasnej Góry zabudowania klasztorne Ojców Paulinów, wraz z mieszczącymi się tam: gotycą Kaplicą Matki Boskiej Częstochowskiej (with the icon of The Black Madonna) , barokową bazyliką Krzyża Świętego i Narodzenia Matki Bożej, a także liczne fortyfikacje jak mury obronne, bramy czy bastiony. Przejazd na obiad . Wyjazd w drogę powrotną. Powrót na miejsce w godzinach wieczornych ok. 22;00.
CENA OBEJMUJE
przejazd autokarem wyposażonym w barek, toaletę, DVD, klimatyzację
SZLAKIEM ORLICH GNIAZD
OSTAŃCE
DZIEŃ I Wyjazd o godz. 7;00. Naszą wycieczkę zaczniemy od Ojcowskiego Parku Narodowego – jeden z 23 parków narodowych w Polsce, utworzony w 1956. Znajduje się on w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim. Położony jest na obszarze 4 gmin: Skała, Jerzmanowice-Przeginia, Wielka Wieś, Sułoszowa. Obejmuje część Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej – Dolinę Prądnika i Dolinę Sąspowską wraz z przyległymi częściami wierzchowiny jurajskiej. Jest najmniejszym z polskich parków narodowych. Jego symbolem jest nietoperz (nocek orzęsiony).Zwiedzanie w parku poszczególnych obiektów: Zamek w Pieskowej Skale (bez wejścia do środka), Maczuga Herkulesa, Brama Krakowska, Wąwóz Ciasne Ścianki, Grota Łokietka lub inna jaskinia.
Przejazd do obiektu noclegowego zakwaterowanie obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ II Śniadanie .Wyjazd na zwiedzanie największej warowni na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i zarazem jej głównej atrakcji – Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu, zwanego dawniej Małym Wawelem. Wzniesiony w XIV wieku zamek, jest jedną z najwspanialszych jurajskich warowni, której okazałe ruiny widoczne są już z daleka. Na zamku, otwarta została nowa trasa zwiedzania z urokliwymi drewnianymi krużgankami. W okolicy natrafimy na liczne atrakcje takie jak: Park Miniatur, Dom Legend i Strachów, Park Doświadczeń Fizycznych, tor saneczkowy, oraz park linowy. Z murów zamkowych można dostrzec sąsiadującą z Podzamczem Górę Birów (460 m n.p.m.), na której znajduje się zrekonstruowany gród z X-XIII w. oraz położony w oddali zamek Smoleń. Zamek Mirów to malowniczo położone wśród Skał Mirowskich ruiny zamku z czasów Kazimierza Wielkiego. Jeden z najstarszych zamków Orlich Gniazd na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej. Wyróżnia się strzelistym i surowym kształtem charakterystycznym dla budowli gotyckich. Zamek mocno ucierpiał w czasie potopu szwedzkiego. Ocalał fragment dolnej części zamczyska oraz górna część, do której jednak nie ma dostępu. Od Gospodarstwa do zamku w Mirowie jest zaledwie 1,5 km. Można dojechać do niego asfaltową drogą lub przejechać przez las obok leśniczówki i polnymi drogami pod sam zamek. Zamek Bobolice królewski. Wybudowany prawdopodobnie ok. 1350-1352 roku w systemie Orlich Gniazd. Później na kilka lat zamienił się w zbójnicką twierdzę. W czasie potopu szwedzkiego zamek bardzo mocno ucierpiał i po wojnach ze Szwedami w XVII i XVIII w. coraz bardziej popadał w ruinę. Zniszczenia były tak potężne, że w czasie podróży króla Jana III Sobieskiego do Krakowa, gdzie koncentrowały się wojska przed odsieczą wiedeńską – król wraz z orszakiem nocowali w namiocie u stóp zamku. W XIX w. znaleziono w podziemiach zamku ogromny skarb. Podlesice – skałki Kroczyckie , rezerwat ,, Góra Zborów”. Powrót do hotelu , nocleg.
DZIEŃ III Śniadanie .Wykwaterowanie . Wyjazd na zwiedzanie ruin zamku w Olsztynie Zamek w Olsztynie posadowiono na skałach już w drugiej połowie XIII wieku, jako jeden z elementów systemu obronnego Małopolski od strony Śląska. Kazimierz Wielki znacznie go rozbudował. Jako że zamek doskonale spełniał powierzone mu zadanie, również Jagiellonowie dbali o jego dobry stan – ustanowili tu nawet starostwo. Katastrofalny dla warowni – jak i dla całej Polski - okazał się potop szwedzki z połowy XVII wieku i późniejsza wojna północna. Splądrowana warownia nie wróciła już do stanu z czasów swojej świetności. Na początku XVIII wieku zamkowych kamieni użyto do budowy pobliskiego kościoła. Rozpadała się Rzeczpospolita, kruszyła się też warownia. W czasach rozkwitu składała się z zamku dolnego, środkowego i górnego, dwóch przedzamczy i potężnych murów. Do dziś zachowały się zarysy wielu tych budowli, ale najefektowniejsze są dwie wieże: okrągły stołp i kwadratowa wieża, zwana starościańską lub sołtysią. W murach zamku ożywają opowieści o wydarzeniach z jego przeszłości. Najczęściej od ich słuchania cierpnie skóra. Choćby XIV-wieczna historia Maćka Borkowica, wojewody poznańskiego. Miał spiskować przeciwko ostatniemu Piastowi, został także oskarżony o rozbój. Ujęty przez króla, trafił na dno wieży olsztyńskiego zamku, gdzie skonał dopiero po 40 dniach męki głodowej. Przejazd do Częstochowy Zwiedzimy położone na wzgórzu Jasnej Góry zabudowania klasztorne Ojców Paulinów, wraz z mieszczącymi się tam: gotycą Kaplicą Matki Boskiej Częstochowskiej (with the icon of The Black Madonna) , barokową bazyliką Krzyża Świętego i Narodzenia Matki Bożej, a także liczne fortyfikacje jak mury obronne, bramy czy bastiony. Przejazd na obiad . Wyjazd w drogę powrotną. Powrót na miejsce w godzinach wieczornych ok. 22;00.
CENA OBEJMUJE
przejazd autokarem wyposażonym w barek, toaletę, DVD, klimatyzację
Wrotur: Doświadczenia turystyczne dla każdego – odkrywaj świat z nami!
tel. do wycieczek: +48 668355048
Nr. konta PL 72 1020 3235 0000 5702 0070 5632